• 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 1
 • غافل مشو از عید غدیر و برکات
  امروز خدا گشوده است باب نجات
  جبریل و ملائک همه با امر خدا
  سر داده ز گل دسته ی هستی صلوات
  عید سعید غدیر خم مبارک باد

خبرهای منتخب

ره آورد آفتاب

به گزارش خبرگزاری ایمنا و به نقل از روابط عمومی سازمان فرهنگی تفریحی شهرداری اصفهان، رئیس دفتر تخصصی بانوان آفتاب سازمان فرهنگی تفریحی شهرداری اصفهان با اشاره به نیاز سنجی این دفتر در حوزه بانوان گفت: مهمترین اولویت در این نیازسنجی‌ها، پذیرش نقش مادری است.

لیلا لندی با اشاره به جامعه هدف این مرکز اظهار داشت: کانون‌های مادران، فرهنگسراها و مراکز فرهنگی شهر به عنوان اولین جامعه هدف این مرکز مورد توجه قرار گرفته است.

توضیح بیشتر

جشنواره مادران هشت بهشت

به گزارش روابط عمومی سازمان فرهنگی تفریحی شهرداری اصفهان، در فصل تابستان با توجه به افزایش دغدغه خانواده‌ها برای تامین نیازهای کودکان در فصل مدرسه، این ویژه‌برنامه با عنوان " خانه- مدرسه خلاق" نام گرفت.

بر اساس نیازسنجی صورت گرفته از بانوان در شهر اصفهان به وسیله این مرکز، خلاقیت به عنوان عنصر مورد نیاز بانوان شهر مورد توجه قرار گرفت. در نهایت با توجه به شعار شهرداری اصفهان مبنی بر "اصفهان شهر خلاق"، یکی از اهداف خود را آموزش خلاقیت به مادران به عنوان سفیران خلاق در خانه قرار دادیم.

توضیح بیشتر

"بانوان یاوران اقتصاد" طرحی هدفمند برای بانوان اصفهانی

 طرح "بانوان یاوران اقتصاد" با توجه به در نظر گرفتن نیازهای بانوان اصفهانی به صورت هدفمند از سوی مرکز تخصصی بانوان آفتاب برنامه ریزی شده است.

زهرا داورپناه، نماینده بنیاد ملی نخبگان در اولین کارگاه آموزشی این دوره با اشاره به نقش پررنگ زنان در مسائل اقتصادی، گفت: برای راه‌اندازی این کارگاه‌ها به این نتیجه رسیدیم تا با دعوت از کارآفرینان برتر در بخش زنان، ضمن آشنایی زنان با مدیریت شرایط و امکان‌های موجود آنان برای ورود به بازار کار آماده کنیم.

وی با اشاره به کلمه " خلق ارزش" بیان داشت: زنان کارآفرین باید در ایجاد ارزش‌ها پیش قدم باشند، به عبارتی چیزی را خلق کنند که قبل‌ها وجود داشته و از این کالا برای رفاه بهتر و ایجاد آسایش در زندگی استفاده کنند.

توضیح بیشتر

 ذهن آگاهي زير چتر مادري

خانواده اولين واحدي است كه فرزندان در آن به تدريج كسب هويت كرده و وارد زندگي اجتماعي مي شوند و مادر برجسته ترين نقش تربيتي در محيط خانه و اجتماع ر ا دارد. زمانيكه مادر نقش خود را پذيرفت مي تواند بر خانه مديريت كند و به تربيت فرزندان و همسرداري اهتمام بورزد.

در خصوص پذيرش نقش مادري مهدي احمدي فراز دكتراي قرآن ومنابع اسلامي (دعا وبهداشت روان) و سيد علي كلاهدوزان  دكتراي روانشناسي كارگاه توانمند سازي اساتيد كانون مادران را برگزار كردند .آنچه مي خوانيد ماحصل اين نشست مي باشد .

دكتر سيد علي كلاهدوزان در آغاز كلام گفت: ما تكنيك هاي زيادي براي فرزند پروري داريم ولي نمي توانيم بگوييم اين تكنيك ها براي همه جواب مي دهد زيرا نحو اجرا، زمان و كسي كه اجرا مي كند متفاوت است. بسياري از مادراني كه

توضیح بیشتر

سخن روز

 • بازید رییس محترم کمسیون فرهنگی شورای شهر +

  بازید رییس محترم کمسیون فرهنگی شورای شهر رئیس مرکز تخصصی بانوان سازمان فرهنگی، اجتماعی و ورزشی شهرداری اصفهان در بازید رییس محترم کمسیون فرهنگی شورای شهر گفت: دفتر تخصصی بانوان آفتاب به عنوان یک مرجعیت علمی است و راه اندازی بازارچه ای برای مشاغل خانگی ویژه بانوان خودسرپرست، بی سرپرست و بد سرپرست از برنامه های در دستور کار مرکز تخصصی بانوان آفتاب می‌باشد. به گزارش روابط عمومی شورای اسلامی شهر اصفهان، لیلا لندی اصفهانی در حاشیه بازدید فریده روشن رئیس کمیسیون فرهنگی، اجتماعی و ورزشی شورای اسلامی شهر اصفهان از مرکز تخصصی بانوان اظهار کرد: این مرکز از سال 1394 به همت شهرداری منطقه سه اصفهان، به عنوان اولین مرکز تخصصی بانوان در اصفهان افتتاح شد و در دو بخش خدمات عمومی و خدمات تخصصی به بانوان شهر اصفهان خدمت رسانی می‌کند. لندی اصفهانی تاکید کرد: بانوان شهر اصفهان که زمانی از نظر طنازی، خوش اخلاقی و خوش برخوردی بهترین خانواده ها را داشته است، متاسفانه به سمت افسردگی رفته اند و اگر چه نمی توانیم از ریزگردها و آلودگی های جوی جلوگیری کنیم اما می توانیم آموزش هایی را در زمینه رسیدن بانوان به شادی پایدار داشته باشیم. لندی اصفهانی با بیان اینکه کارآفرینی یکی از دغدغه های امروز بانوان شهر است، اضافه کرد: در عین حال که شأنیت یک خانم باید حذف شود در راستای خودمراقبتی مادران و سپس در راستای توانمندی بانوان اقدام کرده ایم.وی با اشاره به اینکه اگر یک مادر مراقب خود باشد و توانمند شود، می تواند در این مرکز کار کند، تصریح کرد: طرحی را به نام جشنواره مادران هشت بهشت داشتیم که در این طرح در راستای کارآفرینی بانوان دبیرخانه ای را تشکیل دادیم و در فاز اول در آن در مناطق حصه و سپاهانشهر و ... اجرایی شد. از اردیبشهت سال 1394 تاکنون به صورت مشترک با اداره پیشگیری دادگستری با مدیریت آقای قنبری و اداره کل بهزیستی و نیروی انتظامی منطقه در روزهای جمعه فرزندان طلاق در این مکان جا به جا می شوند. همچنین به همت اداره کل بهزیستی به مادران دارای فرزندان استثنایی از جمله مادران بیماران اوتیسم خدماتی را ارائه می دهیم و این موضوع بازخورد بسیار خوبی داشته است. لندی اصفهانی با تاکید بر اینکه اکثر برنامه های این مرکز رایگان است و هزینه های آن از سوی شهرداری تامین می شود، اضافه کرد این مرکز دارای ظرفیتهای ویژه ای مانند: کتابخانه ای با ظرفیت 21 هزار جلد کتاب و حدود 2 هزار نفر عضو، خانه تن آرام و ماساژ درمانی، کلینیک گل و گیاه، خانه کدبانو، رستوران بازی های فکری، عکاسخانه می‌باشد و در ادامه پیگیر راه اندازی گالری نمایشگاه مد لباس، کافه کتاب و بازارچه‌ی مشاغل خانگی ویژه بانوان خودسرپرست، بی سرپرست و بد سرپرست می باشیم.
 • حرف دل نوجوان با بزرگتر ها +

  حرف دل نوجوان با بزرگتر ها دکتر علی اصغر سواد کوهی 1- گاهی دلم می خواهد تنها باشم و به آرزو و خیالات خود بپردازم.2- از انتقاد و تذکر دیگران خوشم نمی آید.َ3- من نیاز شدید به دوستان هم دل و هم فکر دارم. 4- دوست دارم مطمئن شوم که دیگران همانطور که هستم دوستم دارند.5- در آرزوی این هستم که پدر و مادر مسئولیت کارهای شخصی ام را به من واگذار کنند و به من اعتماد کنند.6- از مقایسه با دیگران خوشم نمی آید و دوست ندارم پدر، مادر، و معلم مرا با دیگران و زمان گذشته خودشان مقایسه کنند.7- از این جمله خیلی بدم می آید( وقتی من هم سن تو بودم اینطور یا آنطظور عمل می کردم).8- کسانیکه بخواهند عقیده و روش خود را به من تحمیل کنند، نتیجه معکوس می گیرند.9- من راز داری را دوست دارم و اگر کسی راز مرا در جایی باز گو کند به شدت ناراحت می شوم.10- من یاد گرفتم به افرادی که راز دار نیستند حرف دلم را نگویم.
 • سازگاری همسران +

  سازگاری همسران سازگاری با همسر از دکتر راضیه ایزدی
  تعریف سازگاریمیزان تفاهم و سهیم شدن در فعالیت ها که با خرسندی و موفقیت در زندگی همراه باشد.
  ویژگی های زوجین سازگار
  1- رضایت هر دو نفر 2- محیط زناشویی تربیت کننده 3- پشتیبانی متقابل 4- حمایت متقابل 5- مراقبت 6- مسؤولیت پذیری اختیاری نه اجباری 7- احترام 8- ارتقاء
  شبه سازگاری/ سازگاری کاذب
  فرایند سازگاری
  سازگاری به مثابه مکانیسم عمل و نه پیامد
  سازگاری درونی مقدمه سازگاری بیرونی
  میزان سازگاری خود را بسنجیم...
  1- در نظر گرفتن تفاوت های فردی 2- میزان رضایت 3- دغدغه تربیت 4- نگرش پشتیبانی 5- نگرش حمایت 6- مراقبت 7- مسؤولیت پذیری 8- احترام 9- ارتقاء 10- سازگاری درونی
  پروتکل ایجاد سازگاری
  1- تعریف سازگاری 2- معرفی مؤلفه های سازگاری 3- سنجش سازگاری 4- فواید سازگاری 5- بررسی شیوه های سازگاری افراد 6- طبقه بندی این شیوه ها 7- میزان اثر بخشی این شیوه ها 8- ناامیدی از شیوه ها 9- دغدغه سازگاری 10- مسؤول سازگاری 11- شناخت رقبا 12- شناخت ترفند های رقبا 13- رهایی از رقبا 14- پذیرش رنج رهایی 15- معناداری رنج رهایی 16- تعهد 17- تقویت تعهد 18- افزایش خزانه رفتاری 19- نظارت بر سازگاری 20- انتخاب
 • مهارت شاد زیستن +

  مهارت شاد زیستن دکتر عبدالرضا کردی : چهارده اصل براي شاد بودن و شاد زندگي كردن
  اصل اول: فعاليت
  اصل دوم: روابط اجتماعي موثر و كار آمد
  اصل سوم: خلاقيت كاربردي
  اصل چهارم: برنامه ريزي در واقعيت زندگي
  اصل پنجم: دوري از افكار نگران كننده
  اصل ششم: سطح توقعات پايين
  اصل هفتم: خوشبيني و مثبت انديشي جاري
  اصل هشتم: توجه به زمان حال
  اصل نهم: پرورش شخصيت سالم
  اصل دهم: پرورش شخصيت اجتماعي
  اصل يازدهم: خودبودن
  اصل دوازدهم: از بين بردن احساسات منفي
  اصل سيزدهم: صميميت
  اصل چهاردهم: اولويت دادن به شادي
 • مدیریت شادی در خانواده +

  مدیریت شادی در خانواده دکتر عبدالرضا کردی : مادر به عنوان مدیر سازمان خانه می‌تواند با برنامه‌ریزی سازماندهی و هدایت فعالیت‌های خانواده زمینه‌های ایجاد شادی و شادکامی را در نهاد خانواده ایجاد کند در اصل یکی از کارکردهای مادر به عنوان مدیر سازمان خانه می تواند مدیریت هیجانی فضای خانواده باشد. از طریق طراحی داخلی منزل پخت غذاهای نشاط برانگیز بستر ساز ایجاد بازی‌ها و فرصت‌های شاداب غنی ساز اوقات فراغت مادر می‌تواند زمینه اصلی افزایش نشاط و شادمانی اعضای خانواده را به وجود بیاورد یکی از کارکردهای مثبت که مادران در ایجاد شادی و نشاط خانواده دارند این است که خودشان برای خودشان برنامه‌های سرگرم کننده غنی ساز اوقات فراغت فعال ساز نیرومندی و فعالیت های جسمی و به نوعی خود مدیریتی در جهت ارتقای سطح سلامت خودشان داشته باشند چرا که وقتی مادری از نظر سلامت جسمی، روانی، اجتماعی و معنوی سطح بالاتری از سلامت را برخوردار باشد به صورت خود به خودی این سلامت به سایر اعضای خانواده انتقال می‌یابد. بر عکس وقتی مادری افسرده بدنی خمود و یا بدنی که مرتبط به بیماری ابتلا می‌شود و یا از نظر اجتماعی بی کفایت و ضعیف باشد و یا از نظر معنوی نا کارآمد، بی اثر و فاقد توانمندی باشد مشاهده مادر در فرزندان و اعضای خانواده ناامیدی، ناکامی عدم باور نسبت به توانمند ی های مادر در جهت حل مشکلات خانواده و بسیاری از بازخوردهای منفی ایجاد می‌کند به همین دلیل در طرح‌های توانمند مادران یکی از اثرات مستقیم و بدون شک آن افزایش شادابی و نشاط اعضای خانواده و کارکردهای خانواده می‌باشد زیرا مادر به عنوان مدیر سازمان خانه وقتی از طراوت و نشاط و انگیزش بالتری برخوردار است کارها را جدی‌تر انجام می‌دهد و مسوولیت خانواده را با دقت انجام می‌دهد و در زمینه ارتقا توانمندهای خانواده خیلی موثر است.مادران گرامی به یاد داشته باشید زمانی که در حال رسیدگی به خودتان هستید شما در حال افزایش نشاط و شادمانی و امیدواری اعضای خانواده خود هستید هر چه تلاش بکنید زمینه‌های توانمندسازی جسمی، اجتماعی، روانشناختی و معنوی خود رافراهم کنید می توانید کارکردهای نشاط برانگیز، روحیه برانگیز و امید برانگیز خانواده را نیز به وجود آورید
 • 1

تصاویر منتخب

 • پیشفرض
 • تیتر
 • تاریخ
 • تصادفی
موارد دیگر کلید SHIFT را برای نمایش همه نگه دارید نمایش همه

کلیه حقوق این سایت نزد بانو سرای آفتاب محفوظ است
طراح شرکت نیکو پردازان جی - Copyright © 2017